Акустичен панел

 • Stadium Room Perforated acoustic panel

  Соба на стадион Перфорирана акустична плоча

  Перфорираниот акустичен панел е изработен од висококвалитетен МДФ борад и има извонредни еколошки, пламен retardant и водоотпорни функции. разновидните бои и избор на завршна обработка можат да ги зафатат сите акустични и декоративни барања на клиентот. во споредба со акустичната плоча со жлебови, перфорираната дрвена плоча има подобро влијание против ефектот.

 • Eco Ceiling And Wall Acoustic panel wood

  Еко таван и Wallид Акустично дрво од панел

  Дрвото Акустично панел е изработено од висококвалитетна МДФ борада и има извонредни функции за заштита на животната средина, пламен и водоотпорност. разновидните бои и избор на завршна обработка можат да ги зафатат сите акустични и декоративни барања на клиентот. во споредба со акустичната плоча со жлебови, перфорираната дрвена плоча има подобро влијание против ефектот.

 • Sound Absorbing MDF wooden panels

  Звучно апсорбирачки дрвени панели на МДФ

  Дрвените панели од МДФ се изработени од висококвалитетна плоча од МДФ. Според условите на клиентот за акустика и декорација, нашиот акустичен панел од жлебови од дрво може да биде опремен со извонредна еколошка, отпорна на пламен и водоотпорна функција, дури и со различни бои и избор на завршни работи.

 • Wood ceiling panel,acoustic wood

  Дрвена таванска плоча, акустично дрво

  Дрвена таванска плоча, акустично дрво е преден слот, пресечен на задниот дел од резонантна плоча со перфориран материјал, која има добри звучни перформанси со ниска фреквенција. Широко се користи во украсување куќи и комерцијални прозорци. Со овој панел, можеме да живееме на слично место што може да ни донесе поудобно уживање. Соба со овој панел, исто така, го покажува високиот вкус на сопственикот.

 • Interior decorative mdf Timber acoustic panel

  Внатрешен декоративен mdf Дрвена акустична плоча

  Дрвена акустична плоча е преден слот, пресечен на задната страна од перфориран материјал, резонантна табла, која има добри звучни перформанси со ниска фреквенција. Широко се користи во украсување куќи и комерцијални прозорци. Со овој панел, можеме да живееме на слично место што може да ни донесе поудобно уживање. Соба со овој панел, исто така, го покажува високиот вкус на сопственикот.

 • Wood wool insulation, wood wool acoustic panel, wood wool

  Изолација од дрвена волна, акустична плоча од волна од дрво, дрвена волна

  Изолација од дрвена волна, акустичен панел од волна од дрво, дрвена волна сега е лидер во категоријата производи за еко-пријателски, високи перформанси и економични производи за акустична плоча. Овие акустични панели од дрвени влакна добро функционираат апсорбирајќи звук додека се топлински изолирани; еколошки, акустичната волна е едноставна за производство; и панелите се достапни во многу варијации во големина и боја кои можат да бидат дизајнирани да одговараат на речиси секој декор.

  Овие еколошки цементни панели од дрвени влакна не само што оживуваат просторија со разновидност на дизајн, туку и акустични панели од волна од дрво, исто така, го намалуваат ехото и одекнувањето преку апсорпција на звук. Плочите од дрвена волна можат да ја трансформираат естетиката и акустиката на секој внатрешен простор.

   

 • Wood wool cement board, wood wool board, wood wool slabs

  Цементна плоча од дрвена волна, дрвена волна, плочи од дрвена волна

  Цементна плоча од волна од дрво, плоча од волна од дрво, плочи од волна од дрво се направени од 65% природни влакна од топола од дрво помешани со 35% портланд цемент, кој има карактеристики на добра звучна изолација и декорација. Модерниот стил на украсување на дрвената цементна акустична плоча е задоволен од повеќето луѓе. Може да се избере вид на боја, Винко табелата за бои се нуди за ваша референца. Акустичниот панел од дрвен цемент е широко користен за референтна сала, изложбена сала, сала за состаноци.

 • Decorative 3d wall panels, acoustic soundproof, acoustic wall

  Декоративни 3Д wallидни панели, акустична звучно изолирана, акустичен wallид

  Декоративни 3Д wallидни панели, акустична звучно изолирана, акустичен wallид
  Овој акустичен панел е направен од 100% полиестерски влакна. Овој материјал може 100 % да се рециклира. Силен, лесен за употреба, лесен за обработка, може да се направи во различни форми според различни потреби. Следните информации се стандарден акустичен панел од кој можеме да отсечеме каква било прилагодена форма поради барањата на клиентот.

 • Acoustic panel soundproofing, acoustic wall tile, acoustic wall panel

  Звучна изолација на акустична плоча, акустична wallидна плочка, акустична wallидна плоча

  намалување на бучавата со висока густина
  полиестерските влакна се направени како форма на памук од кожурец со висока технологија, највисокиот измерен коефициент на апсорпција на звук е до 0,9.
  текстура од природен материјал достапна за разновидни модерни бои едноставен декоративен стил.

 • Absorbing panel, 3d acoustic panel, absorbing materials, soundproof wall panels

  Апсорбирачки панел, 3д акустичен панел, апсорбирачки материјали, звучно изолирани wallидни панели

  Намалување на бучавата со висока густина.

  Полиестерските влакна се направени во форма на памук од кожурец со висока технологија и највисок измерен коефициент на апсорпција на звук е до 0,9.

  Текстура од природен материјал достапна за разновидни модерни бои едноставен декоративен стил.

 • Acoustical surfaces, 3d wall panel, acoustic tiles, acoustic absorption panel

  Акустични површини, 3д wallиден панел, акустични плочки, акустична табла за апсорпција

  Акустични површини, 3Д wallиден панел, акустични плочки, акустична табла за апсорпција е изработена од 100% полиестер, со обработка на удирање со игла. Процесот на производство е целосно физички и еколошки, без отпадна вода, емисии, отпад ,. без лепило, Порозната природа на акустичната плоча го прави звучно апсорбирачки и топлински изолациски.
  Нашите ПЕТ акустични панели Нетоксични, не-алергични, не-надразнувачки и не содржат формалдехидни врзива и имаат висока звучна изолација (NRC: 0,85).

 • Acoustic room, fabric wall panels, fabric wrapped acoustic panels, acoustic of sound

  Акустична просторија, fabricидни панели од ткаенина, акустични панели обвиткани со ткаенина, акустична звук

  Акустична просторија, fabricидни панели со ткаенина, акустични панели обвиткани со ткаенина, звучна звук има широк спектар на апсорпција на звук и висок коефициент на акустична апсорпција, и подобар ефект на апсорпција на звук до ниска, средна и висока фреквенција. Отпорност на висока температура, отпорност на замрзнување и одмрзнување, отпорност се главните квалитетни карактеристики на акустичната плоча на ткаенината. Овие карактеристики овозможуваат широк опсег на примена на ткаенина акустична плоча.
  Нивото на заштита од пожари достигнува национално ниво Б, а заштитата на животната средина е национално ниво Е1. Со добра флексибилност, акустичниот панел од ткаенина е направен од меки материјали.

   

12 Следно> >> Страна 1 /2