Акустични површини, 3д wallиден панел, акустични плочки, акустична табла за апсорпција

Краток опис:

Акустични површини, 3Д wallиден панел, акустични плочки, акустична табла за апсорпција е изработена од 100% полиестер, со обработка на удирање со игла. Процесот на производство е целосно физички и еколошки, без отпадна вода, емисии, отпад ,. без лепило, Порозната природа на акустичната плоча го прави звучно апсорбирачки и топлински изолациски.
Нашите ПЕТ акустични панели Нетоксични, не-алергични, не-надразнувачки и не содржат формалдехидни врзива и имаат висока звучна изолација (NRC: 0,85).


Детали за производот

Најчесто поставувани прашања

Тагови на производи

Акустичен панел од полиестерски влакна
Акустичната плоча од полиестерски влакна е изработена од 100% влакна, по топло притиснато до памучна форма. И ние користиме различно притискање за да постигнеме различна густина и сигурна вентилација, што го прави одличен производ за апсорпција на звук и производи за изолација.

Име на производот Акустичен панел од полиестерски влакна
Материјали 100% висококвалитетни полиестерски влакна
Големина 1220*2440*9/12мм (друга дебелина може да се прилагоди)
Густина 160- 229кг/М3
Боја Табела на бои
Звучен апсорбирачки ефект 0,85
Отпорен на пожар Одделение Б1
Еколошки Одделение Е1
Аголна форма Шамфер, директно
Апликација Студио, градинка, кино, студио, итн.

Акустични панели од полиестерски влакна:

Details figure Details figure1 Details figure2 Details figure3

Предности на акустичната плоча од полиестерски влакна:

1) Едноставна инсталација
2) Еко, без мирис, безбедност и лесен за чистење
3) Добар декоративен ефект, и повеќе од 40 видови на бои

Акустична панел од полиестерски влакна:

Широко се користи во оперски куќи, филмски и телевизиски сали, студија за снимање, простории за радиодифузија, ТВ станици, повеќефункционални сали, конференциски сали, сали за концерти, аудиториуми, слободни и забавни градови, хотели, КТВ итн.

Испорака и пакување:

Стоката ќе се пакува во поли вреќи
Превоз: преку море или воздух

За нас:
1. Професија-Имаме професионален продажен персонал. Сите прашања ќе бидат одговорени во рок од 24 часа.
2. Цена-Бидејќи сме фабрички, така што можеме да обезбедиме производи со повисок квалитет и пониска цена.
3 Услуга-Лесен и удобен за транспорт, ветуваме навремен датум на испорака и добра услуга по продажба.
4. Тим-Имаме сопствен инженерски оддел, според вашето барање за ваша мерка за вашиот производ.

По продажба:
1. Многу ни е драго што клиентот ни даде предлог за цена и производи.
2. Ако имате какви било прашања, ве молиме известете ни го првото преку е -пошта или телефон. Можеме да се справиме со нив за вас навреме.

Посета на фабрика:
1. Ако клиентот има распоред во Кина, ве молиме известете ни. Ние би сакале да ви помогнеме да го резервирате хотелот и да ве земеме од авионско пристаниште или железничка станица.
2. Повеќе проблеми, слободно прашајте, и ние ќе се потрудиме да ве снабдиме!

Дополнителни:
Со нетрпение го очекувам вашето lyубезно барање


 • Претходно:
 • Следно:

 • П: Колку време ќе ви треба за да направите примероци?
  A. Обично ќе потраеме 1 ~ 7 дена за да ги направиме примероците.

  П: Кое е вашето време за испорака?
  А. Времето на испорака е во рок од 15-25 дена откако ќе го примиме депозитот. Искрено, тоа зависи од количината на нарачката и сезоната кога ја нарачувате нарачката.

  П: Дали ќе го наплатите примерокот?
  А.Стандардните примероци се бесплатни, но прилагодените примероци ќе се наплатуваат со разумна цена, а товарот се наплатува. Откако ќе се потврди нарачката, ние ќе ја вратиме експресната такса. Ве молиме бидете сигурни во тоа.

  П: Кои се вашите услови за плаќање?
  О: Плаќање <= 1000 УСД, 100% однапред. Плаќање> = 1000 УСД, 30% Т/Т однапред, биланс пред испорака.

  П: Дали можете да прифатите OEM?
  О: Да, како производител, можеме да отвориме мувла за да произведеме производи од акустична табла според вашиот примерок или цртеж.

  Ако имате повеќе прашања, ве молиме слободно контактирајте со нас, благодарам!

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Поврзани производи